طبق رای دادگاه دیوان عدالت اتحادیه اروپادر لوگزامبورگ، شرکت هایی که دکمه «لایک» فیس بوک را در وب سایت های خود قرار می دهند باید قبل از دادن اطلاعات شخصی کاربران به این شرکت آمریکایی، از رضایت آنها اطمینان حاصل کنند

 

پلاگین های وب سایت ها مانند «لایک» فیس بوک یک ویژگی معمول در خرید آنلاین است زیرا شرکت ها سعی دارند کالاهایشان را در شبکه های اجتماعی پرطرفدار تبلیغ کنند. اما کارشناسان بیم آن دارند با این روش اطلاعات کاربران منتقل و در نتیجه قوانین حفظ حریم خصوصی کاربران شکسته شود.

طبق قوانین حفظ حریم خصوصی اطلاعات اتحادیه اروپا که سال گذشته تصویب شد، کنترل کننده اطلاعات تعیین می کند که چرا داده های شخصی باید جمع آوری و پردازش شوند و همچنین رضایت کاربران را تضمین می کند.

پردازنده اطلاعات که معمولا یک شرکت ثالث است، فقط اطلاعات شخصی را از طرف کنترل کننده پردازش می کند. به گفته قضات اپراتور وب سایتی که دارای دکمه لایک فیس بوک است ، به طور مشترک با فیس بوک مسئول جمع آوری و انتقال اطلاعات شخصی بازدید کنندگان به وب سایت شبکه اجتماعی هستند.

همچنین قضات اعلام کرده اند: این خرده فروش آلمانی از مزیت تجاری  بهره مند شده زیرا دکمه «لایک» محصولات خود را در فیس بوک نمایان تر می کند. هرچند این  شرکت هیچ مسئولیتی در قبال پردازش داده های بعدی فیس بوک ندارد.

 فیس بوک نیز اعلام کرده رای دادگاه اهمیت پلاگین های وب سایت روشن می کند و آنها یک ویژگی مهم اینترنت هستند.

نوشته شده توسط

 دانشمندان ۳ سیاره خارج از منظومه شمسی کشف کرده اند که در فاصله ۷۳ سال نوری از زمین قرار دارند. یکی از این سیارات ابر زمین و دو سیاره دیگر گازی و مشابه نپتون هستند

 

به گفته کارشناسان دو سیاره گازی  به دانشمندان کمک می کنند به درک بهتری از چگونگی تشکیل و تکامل سیارات دست یابند. آنها در حقیقت حلقه گمشده رابطه میان سیارت های صخره ای مانند زمین و سیارات گازی مانند نپتون هستند. مطالعه آنها به دانشمندان کمک می کند تفاوت های تکامل میان سیارات گازی و صخره ای را بهتر درک کنند.

 از سوی دیگر ستاره کوتوله TOI-۲۷۰ نیز فعالیتی ندارد. این درحالی است که ستاره های کوتوله اشعه های قدرتمندی منتشر می کنند. اما با توجه به عدم انتشار این اشعه ها، دانشمندان تخمین می زنند  ستاره کوتوله مذکور سن زیادی داشته باشد. درخشش مداوم این ستاره به شناسایی راحت تر آن کمک می کند

 

نوشته شده توسط

امروز شرکت گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از ورژن 32 بیتیAndroid Studio

و همچنین نسخه 32 بیتی برنامه

(شبیه‌ساز اندروید) را متوقف می‌کند. بدین‌ترتیب تنها از ورژن‌های 64 بیتی برنامه‌های توسعه یکپارچه IDE پشتیبانی خواهد شد. این اقدام تنها توسعه دهندگان و استفاده کننده از وروژن32بیتی ویندوز را تحت تاثیر قرار می دهد با این حال بسیاری از توسعه دهندگان در اینئطیف جای میگیرند چرا که هیچ نسخه 32 بیتی از سیستم عامل MACOS منتشر نشده است.گوگل به‌وضوح اعلام کرده که مستقیما به سراغ انجام این‌کار نخواهد رفت؛ بلکه قصد دارد نگرشی مناسب از تحولات آینده را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد.

از روز 30 ژوئن نسخه 32بیتی Android Emulator با شماره وروژن 28.0.25 کنار گذاشت خواهد شداین موضوع بدان معناست که اپلیکیشن مذکور از هیچ قابلیت جدیدی بهره‌مند نخواهد شد.

نوشته شده توسط

ویتامین D چیست؟

یک ویتامین محلول در چربی هست که قابلیت ذخیره شدن در بدن را دارد و به رشد و استحکام استخوان ها از طریق بازرسی تعادل کلسیم و فسفر کمک میکند. ویتامین D به علت آن که از خورشید گرفته می‌شود، ویتامین خورشید هم نامیده می‌شود.

 

مهم ترین فواید مصرف ویتامین D چیست؟

– هر روز که می گذرد محققان دلایل بیشتری برای ثابت تاثیر مثبت ویتامین D در حفظ سلامت بدن ارائه می‌دهند و مصرف این ویتامین را برای بدن ضروری می‌دانند. نقش اصلی ویتامین D، پیش ساز بودن هورمون هایي هست که در جذب کلسیم و فسفر موثر بوده اند و به رشد استخوانی، استحکام استخوان ها و دندان ها، رشد سلول ها و سلامت استخوان در دوران کهنسالی کمک زیادی می‌کنند.

 

دریافت ویتامین D و کلسیم باعث افزایش قدرت و هماهنگی عضلات افراد هست و از سوی دیگر افزایش جذب کلسیم و فسفر از روده ها، کاهش دفع از کلیه ها و بازرسی متابولیسم در استخوان می‌شود و از بروز سرطان روده بزرگ، افسردگی، مرگ زودرس، سکته مغزی، قلبی، ام اس، دیابت، آرتریت روماتوئید، آلزایمر و پوکی استخوان پیشگیري می‌کند.

 

ویتامین خورشید

با وجود تمام فواید ویتامین D، آیا استفاده بیش از حدِ لازم این ویتامین، می تواند تاثیر ناگواری بر سلامت انسان بگذارد؟

 

– ویتامین

نوشته شده توسط

بدین وسیله به کلیه مترجمان محترم ابلاغ می شود که از شروع سال 1398، هزینه پلمپ صد و پنجاه هزار ریال است.

 
نوشته شده توسط

آخرین نظرات

درود بر شما
قیمت ها بر اساس نرخنامه قانونی ترجمه رسمی (نرخنامه اداره کل فنی مترجمین) محاسبه می گردد...
درباره ما در مطالب سایت
بالا